top of page

Bielsko-Biała - rowerowa stolica Polski

Bielsko-Biała oraz jego okolice to raj dla osób kochających jazdę rowerem. Nie musisz szukać tras. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu.  Zainstaluj na swoim telefonie aplikację mapy.cz i wybierz trasę rowerową najbliżej twojej lokalizacji. Ustaw czas jakim dysponujesz (jak długo chcesz jechać) a mapa ustawi optymalną dla Ciebie trasę. Zobaczysz orientacyjny czas przejazdu, dystans, profil wysokościowy a nawet lokalne atrakcje na trasie. Oczywiście zawsze możesz ustawić sam miejsce docelowe przejazdu. Wszystkie wygenerowane szlaki możesz zapisać lub wyeksportować w formacie GPX lub KML do swojego urządzenia np. rowerowej nawigacji GPS. 

Zapraszamy do wypożyczalni rowerów elektrycznych firmy EveBike zlokalizowanej obok Apartamentu Grabinka.

mapy.cz

Trasy enduro

 

Najbardziej dynamiczną formą spędzania czasu na rowerze jest oczywiście jazda enduro.

Stolica Podbeskidzia to w tej chwili najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania tego typu turystyki zupełnie legalnie na specjalnie przygotowanych górskich trasach zamkniętych dla ruchu pieszego.

Składają się one z kilku zjazdów o różnym stopniu trudności i różnej gradacji wysokości – od 4% do 18% średniego nachylenia.

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia profesjonalnego roweru oraz niezbędnego osprzętu jak kask czy ochraniacze.

Od niedawna można również korzystać z tras enduro na terenie Szczyrku oddalonego tylko 13 km od Bielska-Białej.

Wszelkie dodatkowe informacje, mapy, dane techniczne i dojazd do tras enduro znajdziecie Państwo tutaj.

Kolarstwo

 

Miłośników kolarstwa zaprasza Apartament Grabinka. To idealna baza wypadowa dla długodystansowców.

Na miejscu istnieje możliwość przechowania rowerów w zamykanym i monitorowanym garażu.

Rano pozostaje tylko sprawdzenie pogody i wybór optymalnej trasy zaczynającej się zaraz za ogrodzeniem Apartamentu Grabinka.

Lasy, łąki i pola oraz bardzo liczne stawy to widoki jakich można się spodziewać podczas jazdy.

Dla lubiących podjazdy i szybkie zjazdy idealnym kierunkiem będzie rejon Cieszyna, Ustronia, Wisły czy też rejon Pętli Beskidzkiej liczącej ponad 100 km długości.

Dla mniej zaawansowanych polecamy tereny o znacznie mniejszej różnicy terenu w kierunku lasów Pszczyńskich, Goczałkowic Zdroju czy Paprocan.

Niezależnie od wybranego dystansu i kierunku istnieje możliwość zamówienia płatnego powrotu samochodem dla 4 osób z max 4 rowerami do Apartamentu Grabinka np. w razie załamania pogody, usterki sprzętu czy kontuzji uczestnika wycieczki.

Wycieczki rowerem dla całej rodziny

 

Tego reklamować nie trzeba. Spokojna trasa kilku lub kilkudziesięciu kilometrów na 2-3 godziny jazdy to fantastyczna okazja na wspólny rodzinny wypoczynek.

W zależności od wybranego apartamentu może to być wycieczka bardziej miejska w samym mieście lub okolicach Bielska-Białej albo trasa po okolicznych wioskach i mniejszych miejscowościach regionu.

Liczne atrakcje na pewno nie pozwolą się nudzić a przy wyborze Apartamentu Grabinka uwieńczeniem wyprawy może być np. wieczorny gril na świeżym powietrzu.

Tutaj również istnieje możliwość zamówienia płatnego powrotu samochodem dla 4 osób z max 4 rowerami do Apartamentu Grabinka np. w razie załamania pogody, usterki sprzętu czy kontuzji uczestnika wycieczki.

Transport elektryczny - hulajnoga na minuty

 

Od kilku lat w naszym mieście działa firma Bolt wypożyczająca hulajnogi elektryczne na minuty. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie i podłączeniu systemu płatności za niewielką kwotę za minutę możemy cieszyć się szybką i wygodna jazdą. Zakończenie wycieczki i pozostawienie pojazdu musi się jednak odbyć w centrum Miasta w wyznaczonym na mapie GPS terenie.

bottom of page