top of page

Narty - trasy zjazdowe

 

Ośrodek Narciarski Dębowiec

 

Dębowiec to szczyt (525m n.p.m.) u podnóża Masywu Szyndzielni zlokalizowany praktycznie w mieście. Posiada pojemny parking samochodowy ale również dobrą komunikację publiczną (autobus linii 7 lub 8). Do głównych atrakcji Dębowca należy malowniczo położona gospoda górska, nowoczesna kolej linowa, sztuczny tor saneczkowy a przede wszystkim sztucznie naśnieżana i oświetlona trasa narciarska z której można korzystać do późnych godzin wieczornych. Jest to idealne miejsce na szybki wypad na narty, często po pracy czy po szkole.

Decyzję o wypadzie na narty pomagają podjąć kamery online gdzie widać dokładnie ilość osób i warunki śniegowe a już za 15 minut można pojawić się na miejscu i osobiście podziwiać fantastyczna panoramę Bielska-Białej.

COS Skrzyczne

 

Centralny Ośrodek Sportu jest siecią profesjonalnych baz sportowo-szkoleniowych służących potrzebom polskiego sportu, oraz szerokiego grona osób indywidualnych. Jedna z baz znajduje się w Szczyrku. 

Usytuowanie i wyposażenie Ośrodków Przygotowań Olimpijskich COS sprawia, że są to idealne miejsca do aktywnego wypoczynku nie tylko w sezonie zimowym.

COS oprócz szerokiej gamy obiektów jak baseny, skocznie czy lodowiska dysponuje licznymi wyciągami narciarskimi oraz trasami.

Kilka z nich zaczyna się na  szczycie Skrzyczne. Zwanym też rajem dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na całym odcinku z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego.

Szczyrk Mountain Resort

 

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji. Ośrodek posiada 25 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras

zjazdowych. Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10 - osobową koleją gondolową oraz dwoma 6 - osobowymi kolejami kanapowymi.

W sezonie 2018/2019 funkcjonować będzie nowa 6 - osobowa kanapa na

Zbójnicką Kopę. Dzięki jej wybudowaniu ośrodek uzyskał dwukierunkowe połączenie z COS Skrzyczne. Ośrodek obsługuje również 2 wyciąg i orczykowe i jeden talerzykowy. W Czyrnej powstaje strefa dla dzieci i

początkujących narciarzy Maxiland z wyciągami taśmowymi i talerzykowymi

oraz szkołą narciarską Maxiland Ski School. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3

(40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i

armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Beskid Sport Arena

 

Beskid Sport Arena mieści się w Szczyrku. Ośrodek oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4 na górnej polanie BSA z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego.

Najpopilarniejszą jest trasa nr 1 o długości 1200 m. z uwagi na tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i czarną oznaczoną nr 3. Trasa nr 3 jest trasą slalomową o długości 800 metrów i  nachyleniach dochodzących do 45 %

Wszystkie trasy są oświetlone. Wypoczynek narciarzy ułatwia Kolej Linowa Beskid. To sześcioosobowa kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe.

Turyści mogą korzystać z 5 bezpłatnych parkingów mogących łącznie pomieścić 400 samochodów i 5 autobusów. Beskid Sport Arena jest wyposażona w automatyczny system produkcji śniegu. System składa się z 42 stacjonarnych armat oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest maszyna umożliwiająca produkcję śniegu dodatnich temperaturach.
W budynku dolnej stacji BSA znajdują się kasy biletowe, restauracja, wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego oraz szkoła narciarska.

Na stacji górnej mieści się punkt gastronomiczny z grillem i ogrzewanym namiotem. Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena bierze udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass, który łączy trzy największe ośrodki narciarskie w Szczyrku: Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrk Mountain Resort.

W sezonie wysokim pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy.

Wisła - Stacja Narciarska Soszów, Nowa Osada

 

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle na Stoku narciarskim Soszów to najbardziej urozmaicony i największy teren narciarski w Wiśle. Ten nowoczesny ośrodek, którego dolna stacja kolei linowej położona jest na wysokości 610 m n.p.m. wyróżniają bardzo dobre warunki na trasach narciarskich, których łączna długość wynosi ponad 6 km. Specyficzny mikroklimat oraz wysoka pokrywa śniegowa, pozwalają na jazdę nawet do końca kwietnia.
Przy ośrodku usytuowane są parkingi na kilkaset samochodów, które w godz. 7.00 - 23.00 są bezpłatne a sam stok w sezonie zimowym jest zamykany o godz. 21.00.

Jazdę uprzyjemnia czteroosobowa kolej linowa potocznie zwana krzesełkową oraz 4 wyciągi narciarskie, wywożące narciarzy i snowboardzistów do miejsc, skąd mogą wybierać spośród 6 zróżnicowanych tras narciarskich. Zimą kolej jest czynna do godziny 21:30 (sezon niski do 21.00).

W sezonach zimowych można korzystać z  KARTY SYMPATYKA dostępnej w ośrodkach noclegowo-gastronomicznych Ustronia, Wisły, Istebnej i Brennej. Kartę otrzymują klienci korzystający z usług tych ośrodków, które nawiązały z nami współpracę. Karta upoważnia do korzystania z rabatów w wysokości do 30% na: wypożyczalnię, serwis, sklep, kursy narciarskie i wyciągi Stacji Narciarskiej Soszów. Aktualne warunki można sprawdzić na kamerach online.

Ustroń - Czantoria

 

Kolej linowa Czantoria – 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1 640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1 800 osób na godzinę. Górna stacja kolei linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu – 8 minut.

Łatwiejsze i komfortowe wsiadanie i wysiadanie wynikające z nowoczesnego rozwiązania technicznego, które powoduje, że kanapy w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg. Wizytówka Czantorii to trasa narciarska nr 1, która jest naśnieżana oraz oświetlona na odcinku dolnej polany Solisko, a także trasa nr 2, która otwierana jest wówczas, kiedy naturalne warunki śniegowe na to pozwolą. Trasy narciarskie są codziennie ratrakowane. W ramach stacji Kolej Linowa Czantoria funkcjonuje strefa dla początkujących narciarzy z taśmą transportową. Teren jest naśnieżany i oświetlony, tuż obok zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

Inne
Trasa biegowa na Magurce

 

Trasy biegowe na Magurce Wilkowickiej to kilka profesjonalnie przygotowanych i homologowanych tras biegowych, które w pełni umożliwią uprawianie narciarstwa biegowego.

Co najważniejsze, wszystkie one są ogólnodostępne i całkowicie bezpłatne.

Trasy na dystansie 3.75km, 3.3km, 2.5km oraz trasa sprinterska przebiegają przez teren gminy Wilkowice oraz gminy Czernichów. Oprócz tras biegowych, w ramach całej inwestycji, powstał także interesujący budynek sędziowski, zlokalizowany na polanie w pobliżu istniejącego schroniska PTTK.

Na miejscu oprócz fantastycznie przygotowanych i zadbanych tras biegowych można skorzystać z gościnności wspominanego już schroniska oraz wypożyczalni nart biegowych. Aktualny stan pokrywy śnieżnej można monitorować na stronie www.gosir.wilkowice.pl przy pomocy kamery online.

Magurka ma spore szanse, aby stać się jedną z najbardziej atrakcyjnych tras biegowych w Polsce.

Sztuczne lodowisko miejskie

 

Sztuczne i kryte lodowisko zlokalizowane jest na terenie kompleksu sportowego „Orlik” w przepięknej scenerii Parku Słowackiego przy ul. Fryderyka Chopina 7 w Bielsku-Białej.

W sezonie zimowym w czasie ferii odbywa się nauka jazdy na łyżwach oraz liczne imprezy dla najmłodszych. Bezpośrednio przed obiektem znajduje się wypożyczalnia łyżew.

Samo wejście jak i wypożyczenie sprzętu są płatne. Osoba dorosła za wejście zapłaci 5-6 zł a dziecko 3-4 zł za 45 minut zabawy.

Wypożyczenie łyżew do dodatkowe 8 zł dla dorosłych i 5 dla dzieci.

Obiekt znajduje się 9 km od Apartamenty Grabinka

Baseny Kryte i centra odnowy biologicznej

 

Centrum miasta Bielsko-Biała dysponuje dwoma basenami krytymi.

Są to Kryta Pływalnia Troclik oraz Pływalnia Aqua.

Pływalnia "Troclik" to nowoczesny obiekt posiadający  zespół masaży wodno-powietrznych, podświetlane niecki, saunę, łatwy dojazd i bezpłatny parking. Prowadzona jest na niej nauka pływania dla dzieci i dorosłych a cały kompleks jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Niecka główna do pływania po 6 torach: 25 m x 12,5 m i głębokości 1,35 m do 1,8 m

Niecka rekreacyjna: 12,5 m x 6 m i głębokości 0,4 m do 1,1 m

Zjeżdżalnia wodna o długości 54 m

Odnowa biologiczna: gabinet masażu, solarium, „vacuum fitness”

 

Pływalnia Aqua to obiekt nowoczesny i ekologiczny bo zasilany bezpośrednio z pomp ciepła. Dodatkowo w obiekcie znajduje się Fitness Aqua gdzie można dodatkowo zadbac o kondycję.

Basen sportowy:

wymiary 25 m x 12,5 m, głębokość 1,2 - 1,8 m i 6 torów ze słupkami startowymi, winda dla osób niepełnosprawnych i masaż ścienny

brodzik dla dzieci:

wymiary 5 m x 5 m, głębokość 0,25 - 0,3 m, grzybek wodny, ściana wodna

Basen rekreacyjny:

wymiary 3 m x 5 m, głębokość 1,0 - 1,1 m, bicze wodne

1basen.jpg
bottom of page