Narty - trasy zjazdowe

 

Ośrodek Narciarski Dębowiec

 

Dębowiec to szczyt (525m n.p.m.) u podnóża Masywu Szyndzielni zlokalizowany praktycznie w mieście. Posiada pojemny parking samochodowy ale również dobrą komunikację publiczną (autobus linii 7 lub 8). Do głównych atrakcji Dębowca należy malowniczo położona gospoda górska, nowoczesna kolej linowa, sztuczny tor saneczkowy a przede wszystkim sztucznie naśnieżana i oświetlona trasa narciarska z której można korzystać do późnych godzin wieczornych. Jest to idealne miejsce na szybki wypad na narty, często po pracy czy po szkole.

Decyzję o wypadzie na narty pomagają podjąć kamery online gdzie widać dokładnie ilość osób i warunki śniegowe a już za 15 minut można pojawić się na miejscu i osobiście podziwiać fantastyczna panoramę Bielska-Białej.

COS Skrzyczne

 

Centralny Ośrodek Sportu jest siecią profesjonalnych baz sportowo-szkoleniowych służących potrzebom polskiego sportu, oraz szerokiego grona osób indywidualnych. Jedna z baz znajduje się w Szczyrku. 

Usytuowanie i wyposażenie Ośrodków Przygotowań Olimpijskich COS sprawia, że są to idealne miejsca do aktywnego wypoczynku nie tylko w sezonie zimowym.

COS oprócz szerokiej gamy obiektów jak baseny, skocznie czy lodowiska dysponuje licznymi wyciągami narciarskimi oraz trasami.

Kilka z nich zaczyna się na  szczycie Skrzyczne. Zwanym też rajem dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na całym odcinku z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego.

Szczyrk Mountain Resort

 

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji. Ośrodek posiada 25 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras

zjazdowych. Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10 - osobową koleją gondolową oraz dwoma 6 - osobowymi kolejami kanapowymi.

W sezonie 2018/2019 funkcjonować będzie nowa 6 - osobowa kanapa na

Zbójnicką Kopę. Dzięki jej wybudowaniu ośrodek uzyskał dwukierunkowe połączenie z COS Skrzyczne. Ośrodek obsługuje również 2 wyciąg i orczykowe i jeden talerzykowy. W Czyrnej powstaje strefa dla dzieci i

początkujących narciarzy Maxiland z wyciągami taśmowymi i talerzykowymi

oraz szkołą narciarską Maxiland Ski School. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3

(40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i

armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Beskid Sport Arena

 

Beskid Sport Arena mieści się w Szczyrku. Ośrodek oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4 na górnej polanie BSA z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego.

Najpopilarniejszą jest trasa nr 1 o długości 1200 m. z uwagi na tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i czarną oznaczoną nr 3. Trasa nr 3 jest trasą slalomową o długości 800 metrów i  nachyleniach dochodzących do 45 %

Wszystkie trasy są oświetlone. Wypoczynek narciarzy ułatwia Kolej Linowa Beskid. To sześcioosobowa kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe.

Turyści mogą korzystać z 5 bezpłatnych parkingów mogących łącznie pomieścić 400 samochodów i 5 autobusów. Beskid Sport Arena jest wyposażona w automatyczny system produkcji śniegu. System składa się z 42 stacjonarnych armat oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest maszyna umożliwiająca produkcję śniegu dodatnich temperaturach.
W budynku dolnej stacji BSA znajdują się kasy biletowe, restauracja, wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego oraz szkoła narciarska.

Na stacji górnej mieści się punkt gastronomiczny z grillem i ogrzewanym namiotem. Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena bierze udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass, który łączy trzy największe ośrodki narciarskie w Szczyrku: Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrk Mountain Resort.

W sezonie wysokim pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy.

Wisła - Stacja Narciarska Soszów, Nowa Osada

 

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle na Stoku narciarskim Soszów to najbardziej urozmaicony i największy teren narciarski w Wiśle. Ten nowoczesny ośrodek, którego dolna stacja kolei linowej położona jest na wysokości 610 m n.p.m. wyróżniają bardzo dobre warunki na trasach narciarskich, których łączna długość wynosi ponad 6 km. Specyficzny mikroklimat oraz wysoka pokrywa śniegowa, pozwalają na jazdę nawet do końca kwietnia.
Przy ośrodku usytuowane są parkingi na kilkaset samochodów, które w godz. 7.00 - 23.00 są bezpłatne a sam stok w sezonie zimowym jest zamykany o godz. 21.00.

Jazdę uprzyjemnia czteroosobowa kolej linowa potocznie zwana krzesełkową oraz 4 wyciągi narciarskie, wywożące narciarzy i snowboardzistów do miejsc, skąd mogą wybierać spośród 6 zróżnicowanych tras narciarskich. Zimą kolej jest czynna do godziny 21:30 (sezon niski do 21.00).

W sezonach zimowych można korzystać z  KARTY SYMPATYKA dostępnej w ośrodkach noclegowo-gastronomicznych Ustronia, Wisły, Istebnej i Brennej. Kartę otrzymują klienci korzystający z usług tych ośrodków, które nawiązały z nami współpracę. Karta upoważnia do korzystania z rabatów w wysokości do 30% na: wypożyczalnię, serwis, sklep, kursy narciarskie i wyciągi Stacji Narciarskiej Soszów. Aktualne warunki można sprawdzić na kamerach online.

Ustroń - Czantoria

 

Kolej linowa Czantoria – 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1 640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1 800 osób na godzinę. Górna stacja kolei linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu – 8 minut.

Łatwiejsze i komfortowe wsiadanie i wysiadanie wynikające z nowoczesnego rozwiązania technicznego, które powoduje, że kanapy w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg. Wizytówka Czantorii to trasa narciarska nr 1, która jest naśnieżana oraz oświetlona na odcinku dolnej polany Solisko, a także trasa nr 2, która otwierana jest wówczas, kiedy naturalne warunki śniegowe na to pozwolą. Trasy narciarskie są codziennie ratrakowane. W ramach stacji Kolej Linowa Czantoria funkcjonuje strefa dla początkujących narciarzy z taśmą transportową. Teren jest naśnieżany i oświetlony, tuż obok zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

Inne
Trasa biegowa na Magurce

 

Trasy biegowe na Magurce Wilkowickiej to kilka profesjonalnie przygotowanych i homologowanych tras biegowych, które w pełni umożliwią uprawianie narciarstwa biegowego.

Co najważniejsze, wszystkie one są ogólnodostępne i całkowicie bezpłatne.

Trasy na dystansie 3.75km, 3.3km, 2.5km oraz trasa sprinterska przebiegają przez teren gminy Wilkowice oraz gminy Czernichów. Oprócz tras biegowych, w ramach całej inwestycji, powstał także interesujący budynek sędziowski, zlokalizowany na polanie w pobliżu istniejącego schroniska PTTK.

Na miejscu oprócz fantastycznie przygotowanych i zadbanych tras biegowych można skorzystać z gościnności wspominanego już schroniska oraz wypożyczalni nart biegowych. Aktualny stan pokrywy śnieżnej można monitorować na stronie www.gosir.wilkowice.pl przy pomocy kamery online.

Magurka ma spore szanse, aby stać się jedną z najbardziej atrakcyjnych tras biegowych w Polsce.

Wszystkie te atrakcje znajdziecie Państwo tylko 8 km od Apartamenty Kustronia.

Sztuczne lodowisko miejskie

 

Sztuczne i kryte lodowisko zlokalizowane jest na terenie kompleksu sportowego „Orlik” w przepięknej scenerii Parku Słowackiego przy ul. Fryderyka Chopina 7 w Bielsku-Białej.

W sezonie zimowym w czasie ferii odbywa się nauka jazdy na łyżwach oraz liczne imprezy dla najmłodszych. Bezpośrednio przed obiektem znajduje się wypożyczalnia łyżew.

Samo wejście jak i wypożyczenie sprzętu są płatne. Osoba dorosła za wejście zapłaci 5-6 zł a dziecko 3-4 zł za 45 minut zabawy.

Wypożyczenie łyżew do dodatkowe 8 zł dla dorosłych i 5 dla dzieci.

Obiekt znajduje się 9 km od Apartamenty Grabinka i 4 km od Apartamentu Kustronia.

Baseny Kryte i centra odnowy biologicznej

 

Centrum miasta Bielsko-Biała dysponuje dwoma basenami krytymi.

Są to Kryta Pływalnia Troclik (1,2 km od Apartamentu Kustronia) oraz Pływalnia Aqua (3,1 km od Apartamentu Kustronia.

Pływalnia "Troclik" to nowoczesny obiekt posiadający  zespół masaży wodno-powietrznych, podświetlane niecki, saunę, łatwy dojazd i bezpłatny parking. Prowadzona jest na niej nauka pływania dla dzieci i dorosłych a cały kompleks jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Niecka główna do pływania po 6 torach: 25 m x 12,5 m i głębokości 1,35 m do 1,8 m

Niecka rekreacyjna: 12,5 m x 6 m i głębokości 0,4 m do 1,1 m

Zjeżdżalnia wodna o długości 54 m

Odnowa biologiczna: gabinet masażu, solarium, „vacuum fitness”

 

Pływalnia Aqua to obiekt nowoczesny i ekologiczny bo zasilany bezpośrednio z pomp ciepła. Dodatkowo w obiekcie znajduje się Fitness Aqua gdzie można dodatkowo zadbac o kondycję.

Basen sportowy:

wymiary 25 m x 12,5 m, głębokość 1,2 - 1,8 m i 6 torów ze słupkami startowymi, winda dla osób niepełnosprawnych i masaż ścienny

brodzik dla dzieci:

wymiary 5 m x 5 m, głębokość 0,25 - 0,3 m, grzybek wodny, ściana wodna

Basen rekreacyjny:

wymiary 3 m x 5 m, głębokość 1,0 - 1,1 m, bicze wodne

1basen.jpg